loading

O nas

Cały czas się zmieniamy

Twój komfort to nasz cel

Invest Park Hajduki nieustannie się zmienia. W 2010 roku na terenie Parku działało kilkanaście firm, które zajmowały się przetwórstwem i magazynowaniem produktów. Wraz z rozwojem nieruchomości i jej modernizacją sukcesywnie pojawiać się zaczęły podmioty świadczące różne usługi, a w 2014r. swoją działalność rozpoczęła pierwsza firma sportowo-rekreacyjna.

Obecnie na terenie Parku działa niemal 100 podmiotów, które poprzez zróżnicowaną działalność, wzajemnie się uzupełniają i wspierają. Firmy, funkcjonując tuż obok siebie, często korzystają ze swoich usług i tworzą swoistą małą społeczność.

Znajdziecie tutaj podmioty z branży: architektonicznej, instalacyjnej, fotograficznej, kosmetycznej, sportowo-rekreacyjnej, budowlanej i wielu innych. Wizerunek Parku zmienia się zatem nie tylko poprzez prowadzone przez nas prace modernizacyjne, które widać gołym okiem, ale także przez dywersyfikację branż i ilość podmiotów funkcjonujących na jego terenie

Invest Park w obiektywie

Zmieniamy się dla Ciebie!

Infrastruktura Invest Park Hajduki zmienia się z każdym rokiem. Systematycznie dokonujemy renowacji historycznych budynków, budujemy nowe hale oraz tworzymy nowe, zielone przestrzenie wspólne. Przed nami jeszcze wiele wyzwań do podjęcia. Jesteśmy zdeterminowani do tworzenia nowoczesnego i efektywnego miejsca.Z pasją i zapałem podejmujemy się kolejnych projektów. Poniżej przedstawiamy przykłady przemian, jakie przeszły budynki na terenie Invest Park Hajduki. Już niedługo udostępnimy więcej zdjęć, aby pokazać dalszy rozwój parku.

Budynek 19
Budynek 21
Budynek 23
Budynek 27
Budynek 39
Budynek 43
Budynek 49
Budynek 51
Budynek 61
Budynek 63
Budynek 65

Rozwój Przemysłowy

Historia jest dla nas ważna

Przemysłowa historia terenów, na których mieści się Invest Park Hajduki, rozpoczęła się w 1873 roku, kiedy to powstała Huta Bismarck. Jej działalność przyczyniła się do rozwoju opustoszałej dzielnicy Chorzowa - Hajduki.

W 1880 roku w Hucie uruchomiona została destylarnia smoły, co dało początek chemicznej działalności w tej części Chorzowa.

Następnie, w 1890 roku, Rudolf Rütgers odkupił destylarnię i otworzył fabrykę przerobu smoły węglowej oraz zakłady koksochemiczne. Firmy te przyczyniły się do stopniowej zmiany charakteru dzielnicy w obszar przemysłowy, który stał się ważnym punktem na mapie Chorzowa. W tym okresie produkowane były wyroby malarskie, takie jak marka "Farby z Motylkiem," które zdobyły dużą popularność stając się najpopularniejszymi farbami w Polsce.

W 2010 roku Zakłady Chemiczne Hajduki zostały sprzedane niezależnej spółce pod nazwą Invest Park Hajduki S.A.

Masz pytanie?

Napisz do nas!