Idealna przestrzeń dla biznesu!

Invest Park Hajduki to zorganizowana i dobrze prosperująca przestrzeń, na której zlokalizowanych jest niemal 100 podmiotów, reprezentujących różne branże.

Oferujemy zróżnicowaną przestrzeń przeznaczoną na wynajem – biura, magazyny, hale produkcyjne, działki niezabudowane. Przestrzeń, którą wynajmujemy, przystosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów.

Park zlokalizowany jest w centrum Aglomeracji Górnośląskiej, w południowej części Chorzowa i charakteryzuje się doskonałym położeniem logistycznym, które zapewnia dostęp do rozbudowanej infrastruktury komunikacyjno-transportowej.

Dlatego Invest Park Hajduki to idealna przestrzeń dla Twojego biznesu!

Historia parku

Stalowa 16
Budynek nr 17
Budynek nr 45
Budynek nr 51

Historia jest dla nas ważna

1873 rok

Rozpoczęła się przemysłowa historia terenów, na których mieści się Invest Park Hajduki. Huta Bismarck rozpoczęła wtedy swoją działalność i przyczyniła się do rozwoju opustoszałej dzielnicy Chorzowa - Hajduki.

1880 rok

w Hucie uruchomiona została destylarnia smoły, która dała początek chemicznej działalności w tej części Chorzowa.

1890 rok

Rudolf Rütgers odkupił destylarnię i otworzył fabrykę przerobu smoły węglowej, a potem zakłady koksochemiczne. Rozwijające się firmy poprawiły wizerunek dzielnicy i przyczyniły się do stopniowej zmiany jej charakteru w obszar przemysłowy, który stał się ważnym punktem na mapie Chorzowa. Produkowane tutaj wyroby malarskie (wielu pamięta markę „Farby z Motylkiem”) szybko zyskały zwolenników i stały się najpopularniejszymi farbami w Polsce.

2010 rok

sprzedaż Zakładów Chemicznych Hajduki niezależnej spółce pod nazwą Invest Park Hajduki S.A.